Portugalská vína

Degustace portugalských vín 30.1.2020

První letošní degustace je úspěšně za námi. Měli jsme možnost ochutnat vína od vinaře roku Portugalska Antónia Maçanity. Degustaci vedl p. Libor Hanzal ze společnosti Signature Wines, která tato vína dováží. S Liborem jsme se několikrát potkali na různých výstavách a jeho vína z oblastí Douro, Alentejo a Azorských ostrovů nás pokaždé oslovila, tak jsem věřili, že osloví i naše hosty.

Na degustačním listě bylo zapsaných "jen" osm vzorků vín. Těmi si byl Libor Hanzal jistý, že nám je chce představit. Dalších pět vzorků už pak vybíral podle společnosti a nálady přítomných. Měli jsme tak možnost ochutnat skvosty jako je Preta černá, které mělo úžasné aroma a skvělou chuť. Dále víno Dez Tostóes (10 zlaťáků), které je zajímavé, jak chutí, tak i unikátní etiketou v podobě bankovky, která ale nebyla nikdy v oběhu. Nakonec si hosté přáli ochutnat portská vína. Srovnání tří portských vín - bílého, červeného (tawny) a červeného 20ti letého bylo zajímavé. Nejvíce asi zaujalo právě to 20tileté, které ve vůni připomínalo květinový parfém.

Rozdělení degustovaných vín dle oblastí:

Alentejo:  Fitapreta white, Fitapreta red, A Touriga Vai Nua, Palpite red, Dez Tostóes, Preta 2014

Douro: Maçanita white, Maçanita red

Azorské ostrovy: Vulcánico rosé, Vulcánico Tinto

 

 
Portugalská vína - 1914348 -
Kontakty
VYBERTE SI VÍNO V E-SHOPU
Další informce
Vstup pro registrované
Copyright © www.vinoarchiv.cz, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

© www.vinoarchiv.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace